Všeobecný trend vývoja luxusného tovaru v Číne

- Jan 03, 2018-

Luxusný tovar (luxus) je definovaný na medzinárodnej úrovni ako "druh spotrebného tovaru, ktorý je mimo potreby existencie a rozvoja ľudí a má vlastnosti jedinečnosti, nedostatku a rarity", známe aj ako nepodstatné potreby. V oblasti ekonómie sa luxus vzťahuje na výrobky s najvyšším vzťahom medzi hodnotou a kvalitou. Z iného hľadiska luxus je nehmotná hodnota / hmotná hodnota najvyššieho pomeru výrobku. Luxusná spotreba je špičková spotreba, slovo luxus nie je hanlivé. Čína je jedným z najväčších svetových trhov pre luxusné tovary a v roku 2017 kupovali čínski spotrebitelia 10,7 miliárd dolárov luxusného tovaru, čo predstavuje jednu štvrtinu svetového trhu spotrebných tovarov.


Podľa Čínskej priemyselnej výskumnej siete zverejnenej 2017-2023 Čína Oblečenie výskumu rozvoja luxusného priemyslu a Market Prospect predpoveď správy ukazuje, že s rastom ekonomickej úrovne ľudí, rovnako ako nákup, darovanie a iné trendy, v posledných rokoch Čína (najmä v pevninská Čína) Luxusný trh dosiahla stabilný rast, Kombinované tempo rastu spotreby luxusného tovaru v Číne dosiahlo 20,9%. Od roku 2013 však rast čínskej luxusnej spotreby rýchlo oslabil politikou boja proti korupcii a potlačenia darov alebo spotreby verejných prostriedkov s celkovou spotrebou 116 miliárd juanov, čo je medziročne iba o 2,1% , čo predstavuje pokles o 5,1% oproti predchádzajúcemu roku.


Od roku 2017, väčšina čínskeho luxusného tovaru zostáva v oblasti nosenia, vrátane kategórie odevov predstavoval viac ako 60% podielu. 2017, Číny oblečenie luxusného tovaru spotreba predstavovala 76,13 miliardy juanov, čo zodpovedá celkovej spotrebe luxusného tovaru 65,6%, očakáva sa, že 2018 jeho celkovej spotreby o 89,04 miliardy juanov.


Hodinky, tašky a pánske oblečenie sú hlavnou čínskou kategóriou oblečenia luxusných spotrebných výrobkov, v roku 2017 predstavovala celkovú spotrebu čínskeho oblečenia luxusného tovaru 72,9%. Medzi nimi bola najvyššia kategória hodiniek, 35%.


V posledných rokoch boli v Číne vydané Louis Vuitton (LV), Hermes, Burberry, Gucci, Prada, Fendi, Thomas Pink a ďalšie svetové značkové luxusné značky.


LV: Najvyššia hodnota značky luxusného tovaru v oblasti odevov na svete. Ku koncu decembra 2017, LV v pevninskej Číne 33 mestách celkom 50 obchodov, v porovnaní s 2016 v rovnakom období nového usporiadania mesta 1 (mesto Jinan), nové obchody 5.


Hermès: najobľúbenejšia čínska luxusná značka s hodnotou 21,84 miliardy dolárov. V stratégii v Číne Hermès prostredníctvom značky "nahor a nadol", ktorá sa blíži čínskym spotrebiteľom, vytvoriť čínske luxusné tovary, od roku 2017 "hore a dole" v Šanghaji a Paríži majú obchod.


Burberry: ôsma najväčšia luxusná značka na svete. V posledných rokoch Burberry aktívne posilňuje s Baidu, Youkou, Ali a ďalšími spoločnosťami, zatiaľ čo nové on-line súkromné ​​personalizačné služby. V decembri 2017 sa Burberry úspešne usadila do online nákupného centra a stala sa prvou najluxusnejšou luxusnou toaletou, ktorá sa otvorila v čínskom online obchode.