Dvojitý ramenný batožinový štandard

- Jan 03, 2018-

Batoh sa stáva čoraz obľúbenejším, športový vietor, vysoký vietor, nárast literárneho a umeleckého vetra stúpajú a zohrávajú dôležitú úlohu v živote. Praktickosť batohu, prenosnosť, móda je nenahraditeľná, vhodná na prácu, dochádzanie do zamestnania, cestovanie, podnikanie a mnoho iných príležitostí.


Keď už hovoríme o batohu, poznáš veľkosť batohu? V skutočnosti batoh nemá veľkosť štandardu, ale veľkosť bodov. Rôzne spôsoby použitia batohu, veľkosť špecifikácií často nie sú rovnaké. Pri výbere prispôsobeného batohu je špecifikácia veľkosti dôležitým faktorom, ktorý je potrebné zvážiť, veľkosť malých bude mať vplyv na používanie a preto by mala byť založená na skutočnom používaní príslušných špecifikácií veľkosti.


Vo všeobecnosti veľkosť batohu má niekoľko najkritickejších rozmerov, ako je šírka spodnej časti batohu, dĺžka a výška ramenného vrecka, ale zahŕňa aj dvojité ramenné obloženie vo vnútri sendvičovej veľkosti. Navyše, veľkosť batohu je často vyjadrená kapacitou. Bežná kapacita batožiny 30L, 40L, 50L a 60L, denné využitie okolo 40L je dosť, ak cestujete na dlhé vzdialenosti, je najlepšie vybrať viac ako 60L ramenný batoh.


Stojí za zmienku, že letecká spoločnosť má špecifikáciu veľkosti pre prenosný batoh a musí spĺňať veľkosť nástupišťa, aby sa mohla lietať. Normy implementácie jednotlivých leteckých spoločností sú však odlišné, ale ak batoh s dvomi ramenami presahuje štandard, je potrebné ho skontrolovať. Všeobecne platí, že dĺžka, šírka a výška batohu nie je väčšia ako 55 cm (21 cm), 40 cm (15 palcov), 20 cm (7 palcov) a kapacita nie je väčšia ako 44 L, čo je v podstate v rámci prípustného rozsahu nástupu na palubu.